Tkanina poliamidowa (Nylon), uznawana obecnie za najwytrzymalszy materiał w konstrukcji profesjonalnych sakw i plecaków. Stosowana przez wojsko, służby specjalne i producentów sprzętu outdoorowego stawiających na jakość. Jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, a specjalny splot uniemożliwia powiększanie się ewentualnego rozdarcia.

Lewa strona tkaniny pokryta jest grubą warstwą termoplastycznego poliuretanu (TPU), która po pierwsze zapewnia całkowitą szczelność materiału, a po drugie umożliwia nam łączenie ze sobą poszczególnych paneli toreb w technologii zgrzewania wysokimi częstotliwościami (HF). Połączenie takie jest trwałe, estetyczne i wodoszczelne.

Powłoka poliuretanowa nie kruszy się, nie pęka na zagięciach, nie odspaja się od tkaniny nawet przy skrajnych warunkach atmosferycznych.  Ciekawą właściwością poliuretanu, która działa na korzyść rolowanego systemu zamykania toreb jest jego “przyczepność”. Gdy przyłożyć dwa kawałki tkaniny stroną poliuretanową do siebie przesunięcie ich będzie trudne, będą stawiać wyraźny opór, jak guma. Ten sam eksperyment wykonany z tkaninami PCW da zgoła odmienny efekt – materiały będą się ślizgać. Ta cecha Cordury TPU sprawia, że rolowane zamknięcie sakw i worków Expert i Twist jest wygodniejsze (materiał nie ślizga się w czasie rolowania) oraz szczelniejsze (przeciwległe strony worka lepiej do siebie przylegają).

Torby z Cordury TPU polecamy tym klientom, którzy oczekują od sprzętu najwyższej jakości i wytrzymałości.

Z opisu powyżej wynika, że to jakiś cud-materiał, tkanina doskonała, kosmiczna technologia. No cóż, naszym zdaniem tak właśnie jest!